Zaczynając swoją przygodę z komputerem, użytkownik może nie wiedzieć o wielu podstawowych rzeczach. Dla niego komputer to pudełko pozwalające połączyć się z siecią, obejrzeć film, posłuchać muzyki, nawiązać kontakt z innymi ludźmi lub popracować. Jeśli ktoś nie przeszedł podstawowego kursu lub sam nie zaznajomił się z podstawową teorią, może nie wiedzieć, że komputer wymaga pewnych działań ze strony użytkownika, które pozwolą na utrzymanie go w dobrym stanie, co z kolei zapewni właściwe działanie urządzenia.

Komputer wolniej działa? Ściągnij CCleaner!

Czym jest CCleaner? To – najkrócej rzecz ujmując – program do usuwania zbędnych plików i nieprawidłowych wpisów w rejestrze systemu. Każde działanie użytkownika na komputerze powoduje powstawanie różnych plików związanych z działaniem użytych programów – przeglądarek, pakietu Office, odtwarzaczy muzyki i filmów itd. Ich nadmiar może spowolnić komputer – tak jak nadmiar niepotrzebnych rzeczy utrudnia poruszanie się po domu lub podwórku.

Dlatego, jeśli Twój komputer zaczyna wolniej działać, pobierz CCleaner.

Gdzie CCleaner do pobrania? Czy to trudne?

CClenaer można pobrać z wielu zaufanych źródeł. Należą do nich strona producenta oraz portale zajmujące się ogólnie opisem i udostępnianiem dobrych programów z różnych dziedzin. Pobranie – niezależnie od źródła –  wygląda bardzo podobnie. Wystarczy kliknąć w przycisk CCleaner download lub podobny, np. opisany jako “Pobierz”. Po pobraniu na komputer, program trzeba jeszcze zainstalować. Proces ten jest intuicyjny – użytkownik musi jedynie kliknąć w polecenie instalacji.

CCleaner nie tylko na komputer

Producent programu pomyślał także o użytkownikach telefonów. Jeśli więc sporo używasz swojego smartfona, pobierz CCleaner także na to urządzenie. Program jest dostępny w aplikacji – tzw. sklepie z aplikacjami. Także tutaj jest on łatwy w użyciu i zajmuje mało miejsca. Przeskanowanie smartofona zajmuje krótką chwilę, dzięki czemu można odzyskać trochę miejsca w pamięci, a sam telefon zacznie działać szybciej i sprawniej.